top of page

Uluslararası Taşımacılık İçin Gerekli Belgeler

Çeşitli nedenlerle yurt dışına çıkmayı veya taşınmayı planlayan kişiler, sahip oldukları eşyaları da beraberlerinde götürmek istiyor. Kişisel olarak bu eşyaları taşımak zor olacağı gibi aynı zamanda gümrük işlemlerinde de birtakım problemler yaşanabilir. Bundan kaçınmak ve eşyalarının güvenli bir şekilde transferini gerçekleştirmek isteyen kişiler, uluslararası taşımacılık firmalarına başvuruyor.


Uluslararası Taşımacılık Nedir?


Uluslararası taşımacılık, sahip olduğunuz eşyaların ve tüm ürünlerin, gümrük işlemlerinin de eksiksiz bir şekilde yerine getirilerek gerçekleştirilmesidir. Günümüzde bu hizmeti veren pek çok uluslararası taşımacılık firması bulunmaktadır. Ancak bütün eşyalarınızı emanet edeceğiniz uluslararası taşımacılık firmasını tercih ederken dikkatli olmak gereklidir. Zira bazı sertifikasız uluslararası taşımacılık firmaları, tüm eşyalarınızın transferini gerçekleştirmeyi reddedebilir. Bunun sebebi, bu firmaların, gümrük işlemlerini ve çeşitli işlemleri gerçekleştiremeyecek oluşlarıdır. Bu gibi durumlardan kaçınmak için, uluslararası taşımacılık firması seçiminde oldukça dikkatli olunmalıdır.


Uluslararası Taşımacılık Kapsamında Neler Taşınabilir?


Uluslararası taşımacılık alanında hizmet veren firma, istediğiniz bütün ürünlerinizi taşıyabilmelidir. Yurt dışına taşınıyorsanız, yanınızda götürmek istediğiniz halde götüremeyeceğiniz eşyaların bulunması heves kırıcı olabilir. Uluslararası taşımacılık kapsamında, transferini talep edebileceğiniz şeyler şu şekilde sıralanabilir;

• Ev eşyaları ve ürünler

• Ofis eşyaları

• Kullanılmış otomobil veya araçlar

• Evcil hayvanlar

• Resmi belgeler ve dokümanlar

Bu belgelerden herhangi birinin transferini gerçekleştiremeyeceğini söyleyen transfer firmalarına güvenilmemeli ve işlem yapılmamalıdır. Böylelikle olası her türlü dolandırıcılıktan uzak durabilirsiniz.


Uluslararası Taşımacılık İşlemleri Nasıl Gerçekleştirilir?


Uluslararası taşımacılık işlemleri belli başlı kurallar ve prensipler çerçevesinde gerçekleştirilir. Transfer işlemleri sırasıyla şu şekilde gerçekleştirilmelidir;

• Eşyalara dair ekspertiz raporu eldesi

• Eşyaların ekspertiz raporu dahilinde paketlenmesi

• Evcil hayvan veya otomobil transferi isteniyorsa uygun şartların hazırlanması

• Gümrük işlemlerinin halledilmesi

• Nakliye işlemlerinin tamamlanması

• Giriş gümrük işlemlerinin yapılması

• Eşyaların transfer firmasının deposuna yönlendirilmesi

Bu işlemlerin eksiksiz ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesiyle taşımacılık işlemi son bulur. Kişi yurt dışına, varış noktasına ulaştığında eşyalarını güvenli bir şekilde teslim alabilir.


Uluslararası Taşımacılık Firmalarında Hangi Belgeler Bulunmalıdır?


Transfer firmalarında, uluslararası taşımacılık için gerekli belgeler adı altında, akla ilk olarak C3 belgesi gelir. C3 belgesi, transfer firmalarının gümrük işlemlerinde hiçbir sorun yaşamamasını ve kısa süreler içerisinde işlemlerin tamamlanabilmesini sağlamaktadır. Sertifikalı transfer firmalarında C3 belgesi bulunması zorunludur ve bulunmadığı taktirde işlem yapılamaz. Uluslararası taşımacılık için firma tercihlerinde de, C3 yetki belgesi bulunduran firmalara yönelmelidir. Böylelikle eşyalarınızın güvenli ve kaliteli bir şekilde transfer edildiğinden emin olabilirsiniz.


Uluslararası Taşımacılıkta Kaliteli Hizmetin Önemi


Uluslararası taşımacılıkta, kaliteli hizmet büyük önem arz etmektedir. Kaliteli bir transfer gerçekleştiren firmalar, paketleme işlemlerinden, depolama hizmetine kadar her şeye özen gösterir. Böylelikle kırılma veya bozulma tehlikesine sahip olan ürünleriniz, düzgün bir şekilde korunabilir. Ülkeye giriş gerçekleştirdiğinizde de güvenli bir şekilde eşyalarınızı teslim alabilirsiniz. Bafa Group olarak, kullanıcı haklarını göz önünde bulundurarak, güvenli ve kaliteli bir transfer hizmeti vermekteyiz. Ürünlerinizin sorunsuz bir şekilde varış destinasyonuna ulaşmasını arzu ediyorsanız bizimle iletişime geçebilir ve hizmet talep edebilirsiniz.

74 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo
bafalogo
bottom of page