top of page

Uluslararası Ev Eşyası Taşıma

Taşınma işleri herkes açısından oldukça zor bir iştir. Ev ve iş yerlerinin taşınması çok fazla zaman alan bir durumdur. Özellikle yurtdışına taşınma işlemleri şehir dışında yapılan taşıma işlemlerine göre daha zordurUluslararası Eşya Taşıma

Yurtdışına taşınma işlemlerinde yapılması gereken belli prosedürler bulunur. Bu işleri ev sahibi genellikle tek başına halledemez. Bütün bu işlemlerin halledilmesi için ev sahibinin nakliyeci firmalarla anlaşması gerekir. Yıllardır bu alanda hizmet veren birçok nakliye firması bulunur. Bu nakliye firmaları sizlere gerekli prosedürler konusunda yardımcı olacaktır.

Eşya taşıma işlemleri için sizleri bu konuda yol gösterecek olan firmalarla anlaşmanız önemlidir. Yurt dışına taşınma işlemlerinde genellikle fiyatlar firmalar arasında aynıdır. Bu alanda fiyatı belirleyen en önemli nokta eşyaların boyutu ve kaç kilo olduğudur. Gümrük işlemleri de bu alanda biraz fazla tutabilir. Bu nedenle yurt dışına taşınma işlemlerinde bu gibi durumları iyi bir şekilde araştırmak gerekir.


Uluslararası Eşya Taşıma İşlemi Nasıl Yapılır?

Uluslararası ev eşyası taşıma için ilk olarak ilgili firmayla anlaşmanız gerekir. Hizmet alacağınız firma eşyalarınızı düzenli bir şekilde paketleyerek nakliye aracına yerleştirir. Burada eşyaların paketlenmesi oldukça önemli bir iştir. Nakliye yapılacağı sırada eşyaları zarar gelmemesi gerekir. Bu nedenle eşyalara uygun olan paketlemeler tercih edilir.

Uluslararası eşya taşıma işlemlerinde önemli olan gümrük işlemleridir. Gümrük işlemlerinin takibi nakliye firması tarafından yapılır. Bu evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması sonucunda eşya taşınma işlemlerine başlayabilirsiniz.


Nakliye Sigortası Nedir?

Eşya taşıma ve paketleme işlemlerinde eşyalara sigorta yapılması gerekir.

Eşyalara sigorta yapılmasının en büyük avantajı;

- Eşyalarınız zarar gördüğü anda kaybınız sigorta firması tarafından karşılanır.

- Bütün eşyalara sigorta yaptırabileceğiniz kadar limit bulunur.

- Yanlış paketleme, eşyaların farklı bir adrese gitmesi gibi durumlar da bütün maddi zararlar sigorta firması tarafından karşılanır.

Bu gibi taşınma işlemleri sırasında mutlaka nakliye sigortası da yaptırılmalıdır. Oldukça uygun fiyatlara nakliye sigortası hizmetinden yaralanmanız daha kolay olacaktır.

Gümrük İşlemleri

Yurt dışına taşınma işlemlerinin en sıkıntılı süreci gümrük işlemleridir. Gümrük işlemlerinin sorunsuz bir şekilde çözülmesi biraz zaman alabilir. Malların ülkeden çıkması ve farklı bir ülkeye girmesi için gerekli izinlerin tam olması gerekir. Bu gibi durumlar da en az 1 ay önceden gümrük işlemleri için başvuruda bulunmak gerekir.

Eşyalarınızın yurt dışına sağlıklı bir şekilde taşınması için mutlaka izinlerin de tam anlamıyla alınması olması gerekir. Özellikle gümrük işlemlerinde dikkat edilmesi gereken asıl nokta nakliye hizmeti aldığınız firmanın yasal yollarla hizmet veriyor olmasıdır. Piyasa da sizlere bu anlamda hizmet veren birçok sahte firma ile karşılaşmanız da mümkün. Ancak biz Bafa Group olarak bu alanda daima kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunmaktayız.

14 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


logo
bafalogo
bottom of page