top of page

Taşınırken Ev Nasıl Toplanır?

Taşınma planlanırken hazırlıklara aylar öncesinden başlamak gerekir. Hayatında daha önce hiç taşınmamış kişiler için taşınırken ev nasıl toplanır sorusunun cevabı kafaları karıştırsa da önerilen düzene sadık kalınarak sorunsuz bir taşınma süreci yaşanabilir. Konusunda deneyimli nakliye firmalarıyla çalışarak düzenli, hasarsız, sorunsuz ve hızlı bir taşınma işlemi gerçekleştirilebilir.Koli Siparişi


Taşınma kararının ardından yapılacak her türlü hazırlıkta en önemli yardımcılar, boş, sağlam ve temiz koliler olacaktır. Eşya hacmine bağlı olarak koli temini hizmeti verecek firma aracılığıyla yapılabilir. Doğru bir şekilde yapılacak paketlemeler sayesinde eşyalar hasarsız bir şekilde adres değiştirebilir.

Her bir koli üzerine evde hangi odaya yerleşeceğinin not edilmesi yerleşme işleminin daha hızlı ve kolay gerçekleşmesinde yardımcıdır. Gereksiz eşyaların temizliğinin yapılması kısa vadede işlerin ve koli ihtiyacının azalmasını sağlar.


Paketleme Planlaması


Taşınmak aynı zamanda gereksiz eşyalardan kurtulmak anlamına gelir. Her bir odanın kendi sahibi tarafından elden geçirilmesi ve gereksiz eşyaların elenmesi iş yükünün hafiflemesini sağlayan en temel işlemdir. Özellikle her iki ev arasında metrekare farkının yaşandığı durumlarda eşya seçiminin önemi bir kez daha ortaya çıkar.

Paketleme planı yaparken;

· Değerli eşyalar

· Biblo ve tablo gibi kırılacak ürünler

· Ev tekstilleri

· Giysi ve ayakkabılar

· Mutfak eşyaları

· Elektronik cihazlar

· Sık kullanılan ürünler göz önünde tutulmalıdır.

Her bir odaya dizilecek boş koliler için düzgün bir yerleştirme yapılarak kısa zamanda kapsamlı bir temizlik gerçekleştirilebilir.


Ev Tekstilleri ve Giysilerin Hazırlığı


Askılı giysi taşımacılığı yoğun günlerde hayat kurtarır. Her bir kıyafetin kendi askısında zarar görmeyeceği askılı kolilere dizilmeden önce poşete konması tavsiye edilir. Kirlenme ve ıslanma riskini ortadan kaldıran bu çözüm önerisi eşliğinde yeni adreste gardırop yerleştirmek son derece kolay ve keyifli bir hal alır.

Yazlık, kışlık, sık kullanılan, az giyilen ve aksesuarların ayrı ayrı kolilere yerleştirilmesi yerleşme aşamasında büyük kolaylık sağlar. Kolilerin açılış sıralamasının doğru yapılabilmesi için etkili bir planlama yapılmalıdır. Taşınma işleminin ardından günlük hayat standartlarının yeniden yakalanması için hazırlıkların profesyonel bir ekiple tamamlanması tavsiye edilir. Ev tekstillerinin taşınması için en ideal malzeme hurçtur.


Mobilya ve Beyaz Eşyaların Paketlenmesi


Bu iş alanında uzman ekipler tarafından uygun teknik malzemeler eşliğinde yapılmalıdır. Eşyaların herhangi bir zarar görmeden yeni yerine yerleşmesi için gerekli olan malzemeler arasında; streç film, balonlu naylon, strafor ve battaniye sayılabilir.

Demonte olacak büyük hacimli mobilyalar, avizeler ve beyaz eşyalar Bafa Group deneyimli ekipleri tarafından sökülür ve uygun bir paketlemeyle yeni yerine yerleştirilir.

Taşınma işlemlerinde paketlemeye özen göstererek sorunsuz bir planlama yapan deneyimli Bafa Group kadroları eşliğinde sorunsuz bir taşınma planlanabilir. Her türlü taşıma, paketleme, depolama, sigorta ve gümrük işlemleri için bizi arayabilir ve ihtiyacınıza uygun çözüm önerilerimizi dinleyebilirsiniz.

8 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo
bafalogo
bottom of page