top of page

International Movers Istanbul

Daha önce taşınmış olmanız oldukça muhtemel ancak yurt dışına taşınmak konusunda tecrübe yaşadığınızı düşünmüyoruz. Bu açıdan ilk defa yurt dışına taşınıyor ya da yurt dışından Türkiye'ye ve İstanbul'a taşınma durumu yaşıyorsanız ihtiyaç duyacağınız şey international movers İstanbul taşınma sürecini araştırmak olacaktır.


International Movers, yani uluslararası taşımacılar ülkeler arası taşınma süreçlerini yönetirler. Yurt içine taşınmak ya da yurt dışına taşınmak gibi süreçlerde yaşayacağınız paketleme, taşıma, gümrük gibi bilumum ihtiyaçlarınız doğrultusunda hem sizi rahatlatan hem de taşınmayı profesyonelce gerçekleştiren firmalardır.


Uluslararası Taşınma Süreci Nasıl İşler?

İster yurt içinden, yurt dışına olsun, ister yurt dışından yurt içine olsun, uluslararası taşıma güvence ve hassasiyet isteyen bir işlemdir.

Bu konuda yaşanan süreç;

1.      Ekspertiz süreci

2.      Fiyatlandırma ve Taşıma

3.      Çıkış gümrük işlemleri

4.      Nakliye

5.      Giriş gümrük işlemleri

6.      Teslimat olarak yaşanır.

 

Şimdi tüm bu hizmet sürecini alt başlıklar halinde inceleyelim.


Ekspertiz Süreci

Ekspertiz işlemi taşınacak ev, ofis, dükkan ya da aracın detayını incelemek üzere yapılır. Yapılacak olan detay incelemesinde ürün veya eşyaların taşınabilirliği, hassaslık durumu, hacmi, durumu incelenerek taşıma listesi oluşturulur.


Fiyatlandırma ve Taşıma

Yapılan ekspertiz işlemi sonrası taşınması kesinleşen, taşınmasında sakınca olmayan eşyaların belirlenmesi, bu eşyaların nasıl bir hassasiyet planı içerisinde taşınacağının değerlendirilmesi, riskler ve analizler hesaplanarak fiyatlandırma ortaya çıkar. İşe ait fiyatlandırma teklifi, işi talep eden birey veya şirkete iletildikten sonra olumlu geri dönüş alınması durumunda ise taşıma süreci başlatılır.


Çıkış Gümrük İşlemleri

Taşınma sürecinin başlaması ve international movers tarafından taşıma sürecinin başlatılmasına binaen, yapılacak ilk iş ürünlerin paketlenmesi, taşınacak olan eşya, ekipman veya aracın taşıma araçlarına alınmasıdır. Bu aşamayı takip eden süreçte, çıkış yapılacak olan ülkenin gümrük süreci başlar. Bu gümrük işlemleri, gidilecek olan ülkeye ait bilgiler, hangi amaçla gidildiği, hangi ürünlerin taşındığı gibi detayların incelenmesi kapsamında taşıyıcı firma tarafından yürütülür ve bu sebeple iş sahibi için zahmetsizdir.


Nakliye Süreci

Gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından nakliye süreci başlar ve iki ülke gümrük sınırları arasında nakliye işlemi gerçekleştirilir.


Giriş Gümrük İşlemleri

Giriş gümrük işlemleri, çıkış gümrük işlemlerinin ters işlemidir. Tıpkı taşınmayı gerçekleştirdiğiniz ülkeden çıkış yapıldığı esnada gümrüğe tabi işlemler gibi giriş sağlanacak ülkede de aynı şekilde eşyaların incelenmesi, adedi, biçim ve türleri, hacimleri, değerleri, giriş amaçları sorgulanacak ve giriş gümrük işlemleri tamamlanacaktır.


Teslimat İşlemi

Adresten alınıp, adrese yani kapıdan kapıya işleyen bu süreç içerisinde ilk andan itibaren nakliye işlemini sizin adınıza yürüten firma getirilen eşyaların teslimatını sağlayacak ve nakliye işlemini tamamlayacaktır.


Türkiye'de Bu Hizmeti Veren Firma Var mı?

İstanbul merkezli BAFA GROUP, bir international movers firması olarak bu hizmeti 1997'den beri sağlıyor ve uluslararası taşımacılık işlemlerini yürütüyor.

1 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo
bafalogo
bottom of page