top of page

C3 Belgesi

C3 yetki belgesi birçok firmada görülebilmektedir. Son dönemde adı sıklıkla duyulan bu belge, ulaştırma bakanlığı tarafından verilen bir belgedir ve sektördeki işlemlerin daha kolay gerçekleştirilebilmesi adına gereklidir. Firmaların C3 yetki belgesine sahip olması önemlidir ve bir firmayla çalışacaksanız, C3 belgesinin varlığına dikkat etmelisiniz.


C3 Belgesi Nedir?


C3 belgesi, ulaştırma bakanlığı tarafından, uluslararası veya ulusal alanda ev, ofis, araç ve ürün taşımacılığı gerçekleştiren tüzel kişilere verilen bir belgedir. Bu belge ulaştırma bakanlığı tarafından yalnızca güven teşkil eden firmalara verilir ve bu firmaları tercih etmek, çok daha kaliteli sonuçlar almanızı sağlayacaktır.


C3 Belgesi Kimlere Verilir?


Ulaştırma bakanlığının bizzat verdiği bu belge, uluslararası veya ulusal alanda taşımacılık ve transfer işlemleri gerçekleştiren firmalara verilmektedir. Bu belgeyi elde edebilmek için firmanın, müşteri memnuniyeti odaklı çalışılmış iş geçmişine ve çeşitli evraklara sahip olması gereklidir. Kısaca açıklamak gerekirse C3 belgesi, taşımacılık alanında kaliteli ve güvenli hizmet veren firmaların sahip olduğu bir belgedir.


Uluslararası Taşımacılıkta C3 Belgesinin Önemi Nedir?


C3 belgesi ulusal taşımacılıkta da önemli olsa da en büyük etkisini uluslararası taşımacılık sektörlerinde gösterir. Zira C3 belgesine sahip olan bir uluslararası transfer firması, işlemleri çok daha güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilir. Yurt dışına eşya ve ürün taşımacılığında gümrük işlemleri büyük problemler yaratabilmektedir.

C3 belgesi burada devreye girerek, firmaların güvenli ve hızlı bir şekilde gümrük işlemlerini halledebilmesini ve nakliye gerçekleştirebilmesini sağlamaktadır. C3 belgesine sahip olmayan taşımacılık veya transfer firmalarına güvenilmemeli ve hizmet satın alınmamalıdır. Ürünlerinizin ve eşyalarınızın güvenliğine önem veriyorsanız, C3 belgesine sahip transfer firmalarını tercih etmek her zaman fayda sağlayacaktır.


Uluslararası Taşımacılık Güvenli midir? Nasıl Gerçekleştirilir?


C3 belgesine ve çeşitli sertifikalara sahip transfer firmaları tarafından gerçekleştirilen taşımacılık işlemlerinin tamamına güvenilebilir. Kaliteli transfer firmaları, işlemleri gerçekleştirirken belli bir görev sırası izler.

Bu işlem sırası şu şekilde özetlenebilir;

• Ekspertiz kontrolü: ürünler ekspertiz edilerek, eşyaların nasıl taşınacağı ve nasıl depolanacağı analiz edilir.

• Paketleme: ürünler güvenli ve olası her türlü tehlikeden uzak tutulacak şekilde uygun materyaller kullanılarak paketlenir

• Gümrük işlemleri: Ürünler gümrükten geçirilir ve yurt dışında taşımacılığa açık hale gelir.

• Nakliye: Ürünlerin nakliyesi ve ulaşımı gerçekleştirilir.

• Yurt dışı gümrük işlemleri: Yurt dışında gerekli olan gümrük işlemlerinin üstesinden gelinir.

• Depolama: Ürünleriniz siz teslim alana kadar, nakliye firmanızın deposunda güvenli bir şekilde tutulur.

Kaliteli bir firma tercih ederek alacağınız hizmetler bu şekilde gerçekleştirilir. C3 belgesi de, tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesini kolaylaştırır ve hızlandırır. Böylelikle kısa süreler içerisinde, ürünleriniz varış noktasına ulaşabilir ve teslim alınabilir.


Neden Uluslararası Taşımacılık Tercih Edilmelidir?


Uluslararası transfer, özellikle ev ve ofis taşımacılığında tercih edilmelidir. Zira bütün ürünleri, tek başınıza gümrükten geçirmeniz ve ulaştırmanız oldukça zor olacaktır. Bu durum, bazı eşyalarınızı geride bırakmanıza dahi neden olabilir. Ancak kaliteli bir uluslararası taşımacılık firmasını tercih ederek tüm bu sorun unsurlarını yok edebilirsiniz.

Uluslararası taşımacılık alanında adı sıklıkla duyulan Bafa Group, Türkiye'de C3 yetki belgesine sahip ve kaliteli transfer işlemi gerçekleştiren en köklü kuruluşlardandır. Ürünlerinizin güvenliğini önemsiyor ve hata payını sıfıra indirmek istiyorsanız, bizimle iletişime geçerek profesyonel ekibimizden yardım ve destek alabilirsiniz.

81 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commenti


logo
bafalogo
bottom of page