top of page

Canlı Hayvan Taşımacılığı

Canlı Hayvan taşınması işi belirli kurallar çerçevesinde yapılabilen özel bir nakliye işidir. Bu taşıma işlemlerinde nakli sağlanacak hayvanların refahı ve rahatı ön planda tutulmalıdır. Uygun koşullarda ve doğru şekilde yapılmayan taşımalarda istenmeyen sonuçlara neden olunabileceği de asla akıldan çıkarılmamalıdır.Dikkat Edilmesi Gerekenler


Canlı hayvan taşımacılığı konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok önemli ayrıntı bulunur. Bütün bu konularda uzman bir firma ile çalışmakta oldukça önemli bir konudur.

Hayvan taşımacılığında dikkat edilmesi gerekli olan bazı detaylar ise şunlardır;

Taşıma süresi çok iyi planlanmalıdırMola verilmesi, dinlenme gibi hususlar ayrıntılı düşünülmelidir.Taşıma yapılan yer ya da donanım, bu taşımaya uygun olmalıdırYemek, su gibi besinler konusunda hassas olunmalıdır.Hassas canlılara yönelik özel taşıma usulleri ve mümkünse hava yolu tercih edilmelidir.

Bütün bu noktalarda özenli çalışılarak hayvan taşımacılığı yapılırken, hayvanların indirilmesi ve araca bindirilmesi aşamalarında da oldukça titiz olunmalı ve hayvan rahatı öncelik olarak alınmalıdır.


Firma Seçimi


Canlı hayvan taşıma işinde, belirlenen standartları karşılayabilecek nitelikte, yetki belgeleri bulunan, profesyonel anlayışla bu işi yürüten, kurumsal firmalar tercih edilmelidir. Bir çok ayrıntı ve özel donanım gerektiren hayvan taşımacılığı noktasında amatör ve yetersiz bir firma ile çalışmak telafisi güç sonuçlara neden olabilecektir. Bu taşıma işleminin konusu en başta canlı bir varlıktır. Bu nedenle gerekli hassasiyete sahip ve profesyonel bir firmadan bu hizmeti almak çok doğru bir tercih olacaktır.


Evcil Hayvan Taşınması


Hayatı paylaştığımız evcil hayvanların birçok farklı nedenle taşınması gerekli olabilir. Evcil hayvan sahiplenme aşamasında, veterinere nakli ya da birlikte yolculuk durumunda ve daha birçok sebeple nakil gerekebilir. Bu taşıma işlemlerinde uzman olan firma ve ekiplerden destek alınması gerekli bir husustur. Evcil hayvan ya da canlı hayvan taşınması hizmetlerinde gerekli tüm alet ve donanımın mutlaka tam olarak sağlanması da gerekir. Kurallara uygun bir şekilde bu hayvanların taşınması, hayvanların sağlığı, konforu ve refahı açısından çok önem taşır.


Hayvan Türüne Göre Özenli Çalışma


Canlı hayvanların taşınması işlemlerinde, taşınılacak hayvan türüne göre özel şartlar belirlenmeli ve taşıma planı da bu çerçevede düzenlenmelidir. Taşınacak hayvan cinsine göre taşıma malzemeleri seçilerek donanım oluşturulmalıdır. Japanese Tosa, Pitbull Terrier gibi tehlikeli hayvanların taşınması daha da özel şartlara bağlanmış olup bu konularda hem bilgisi hem de teknik donanımı olan şirketlerden taşıma konusunda destek ve yardım almak gerekecektir. Saldırgan özelliği bulunan hayvanlar ile nadir tür hayvanların ayrı ve özel kafesler içinde korunaklı olarak taşınmaları da gereklidir.


Malzeme Kalitesi


Hayvan taşımasında kullanılan tüm donanımların kaliteli malzeme ile oluşturulması da önem taşıyan diğer bir konudur. Evcil hayvanların ya da tehlike hayvanların taşınmasında kullanılan kafeslerin de aynı şekilde kaliteli malzemeyle sağlam olarak üretilmesi ve tasarımlarının da taşımaya uygun nitelikte olması gerekir. Konteyner, kafes gibi malzemelerin hayvan konforlarına hizmet edecek şekilde yapılması da önemli ve gereklidir.


Huzurlu ve Sakin Yolculuk


Hayvanların taşınması aşamalarında gerekli hava, gıda, su ihtiyaçlarının tam olarak karşılanması en önemli detayların başında yer alır. Taşıma da mümkün olan en elverişli ortam içerisinde hayvanların huzurlu ve sakin bir şekilde yolculuk etmeleri sağlanmalıdır. Tüm hayvan taşıma standart ve koşullarına uygun, taşıma işine ilişkin tüm belgeleri tam ve profesyonel bir kurumsal şirket olarak Bafa Group güvencesi ile canlı hayvan taşımacılığı hizmetini eksiksiz veriyoruz.

6 görüntüleme

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo
bafalogo
bottom of page